Jaki obornik do ogrodu?

Obornik granulowany – Jaki stosować? Jaki wybrać?

Czym jest obornik granulowany?

Granulowany obornik jest naturalnym nawozem organicznym, który łączy skuteczność działania, z wygodną do zastosowania w każdym ogrodzie formą.

Znakomicie sprawdza się jako nawóz ekologiczny w ogrodach warzywnych i na kwaterach sadowniczych.

Z równym powodzeniem może być stosowany do nawożenia szczególnie wymagających roślin ozdobnych, np. róż .

Nawozy organiczne najlepiej stosujmy podczas pogody bezwietrznej, pochmurnej, a nawet dżdżystej.

Granulowany obornik znakomicie użyźnia glebę, aby jednak składniki w nim zawarte trafiły do sadzonych przez nas roślin, koniecznie oczyśćmy glebę z konkurujących o pożywienie chwastów.

Po rozsypaniu na przygotowanym podłożu odpowiedniej dla danej uprawy dawki nawozu, szybko zmieszajmy go z wierzchnią warstwą gleby. Dzięki temu unikniemy strat azotu, a składniki pokarmowe trafią wprost do strefy korzeniowej roślin.

Po zmieszaniu nawozu z glebą, otrzymujemy idealne środowisko do sadzenia roślin. Gleba jest spulchniona, czysta od chwastów i zawiera konieczne do wzrostu upraw składniki odżywcze.

Pamiętajmy aby po sadzeniu obficie podlać rośliny, nawet jeżeli właśnie pada deszcz.

Delikatny strumień wody przede wszystkim pozwoli na lepszy kontakt korzeni z glebą, co zapewni roślinie dobry start w nowym miejscu.

Teraz możemy cieszyć się widokiem rosnących upraw.

Gleba jest zasobna w mikro i makroelementy zawarte w oborniku, nie grozi jej zasolenie, związane nieraz ze stosowaniem nawozów sztucznych.

Odrobina troski w trakcie sezonu, odchwaszczanie i podlewanie w czasie suszy wystarczy, aby pochwalić się zdrowymi plonami z własnego ogrodu.

Przewiń do góry